Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Logo Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
 

"Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:+380(4567) 5-56-26; 5-53-28
Полное название: Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини
Еще названия:Музей народной архитектуры в Переяслав - Хмельницк
Категории:
 • Достопримечательности Переяслова - Хмельницкого
 • Интересные места Переяслова - Хмельницкого
 • Музеи Переяслова - Хмельницкого
 • Время работы:9.00 до 17.00, Вихідні дні - понеділок, вівторок

  Последние новости

  Все новости
   

  Скансени в Україні

  Скансени в Україні
  Добавлено 2014-08-02 16:33:18

  Українські простори нараховують у своїх володіннях багато територій, що унікальні з різних поглядів і становлять надзвичайну культурну цінність. Зокрема, до таких належать і скансени – музеї просто ...

   
  Читать Дальше
   

  Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини

  Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – перший в Україні музей просто неба, будівництво якого було започатковано в 1964 році.

  Унікальний музейний комплекс має площу 25 га. Тут розміщено понад 300 об’єктів, з яких – 122 пам’ятки народної архітектури; експонується понад 20 тис. експонатів – речей побуту та вжитку, знарядь праці, витворів народних майстрів, археологічні матеріали, документи, світлини.

  Музей репрезентує українське село Середньої Наддніпрянщини 2 пол. ХІХ – поч. ХХ ст.ст.; сільські ремесла та промисли; вітряки та водяні млини; розділ ”Матеріальна культура найдавнішого часу”; 12 тематичних музеїв.

  Особливістю музею є показ розвитку ремесел та основних етапів еволюції народного житла і пов’язаної з ним матеріальної і духовної культури українців.

  У розділі «Матеріальна культура найдавнішого часу» відтворено розвиток житла і домашнього вогнища від періоду пізнього палеоліту до житла ХІV ст.

  Серед архітектурних пам’яток є рідкісні зразки: церква Покрови Пресвятої Богородиці поч. XVII ст. та дзвіниця сер. XVIIІ ст. з Правобережної Київщини, церква св. Георгія сер. XVIIІ ст. з Переяславщини, зображена Т. Г. Шевченком на малюнку «Андруші», вишуканий мисливський будинок князя О. Горчакова, церковнопарафіяльна школа поч. ХІХ ст., лісний кордон – будинок лісної охорони кін. XІХ ст. з півдня Київського Полісся, корчма поч. ХІХ ст. з м. Переяслава, хати середняка, чинбаря, столяра, гончара, бондаря та інші із сіл Переяславщини.

  У плані забудови селянської садиби 2 пол. ХІХ ст. чільне місце займає хата. В експозиції – оздоблені розписами скрині, мисники, дерев’яні та глиняні миски, різьблені сволоки, божниці, речі побуту. Окрасою хати були тканини: рушники, килими, скатерті, ліжники, які надавали кожному житлу не тільки затишності, а й неповторності.

  Вдало використано природний ландшафт та відтворено народні традиції озеленення дворів, вулиць, провулків, вигонів, майдану. Городи, сади, квітники, декоративні насадження надають музею переконливості, життєвості, дають повну уяву українського села ХІХ ст. Доповнюють експозицію музею-села двоє рукотворних озер.

  У Музеї народної архітектури та побуту в окремих архітектурних пам’ятках та спеціально побудованих павільйонах створено експозиції дванадцяти тематичних музеїв, які більш поглиблено розкривають окремі теми з історії народного побуту, традицій, звичаїв та обрядів, народної творчості, землеробства, хлібопекарства, народного транспорту, розвитку науки та техніки.

  "Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини" находится по адресу: Переяслав - Хмельницкий, ул. Летописная, 2. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Переяслав - Хмельницкий, ул. Летописная, 2"! Если Вам нравится "Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини 0 км.
  Вознесенский монастырь (Диорама) 1,018 км.
  Михайловская церковь (Епископский двор) 0,567 км.
  Казацкая церковь 0 км.
  Борисоглебская церковь в Переяслав-Хмельницком 0,916 км.
  Археологический музей в Переяслав-Хмельницком 0,781 км.
  Земская управа 0,706 км.
  Музей кобзарского искусства 1,114 км.
  Площадь Переяславской рады 0,574 км.
  Площадь Хмельницкого 0,974 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты