Переяслав
 

"Переяслав" адрес и контакты:

Адрес:
Телефон:+380(4567) 5-41-03
Полное название: Національний історико-етнографічний заповідник Переяслав
Еще названия:Музей-заповедник Переяслав
Категории:
 • Достопримечательности Переяслова - Хмельницкого
 • Музеи Переяслова - Хмельницкого
 • Интересные места Переяслова - Хмельницкого
 • Галереи Переяслова - Хмельницкого
 • Парки Переяслова - Хмельницкого
 • Сайт:http://niez-pereyaslav.com.ua/

  Последние новости

  Все новости
   

  Отдых под Киевом. Топ-10 лучших мест

  Отдых под Киевом. Топ-10 лучших мест
  Добавлено 2015-05-06 13:20:56

  Если вы до сих пор не определились с планами на ближайший уикэнд, предлагаем подборку самых красивых заповедников, дендропарков и музеев под открытым небом, которые находятся недалеко от Киева. Отъехав ...

   
  Читать Дальше
   

  Свято Масляна 2013 в Переяславі-Хмельницькому

  Свято Масляна 2013 в Переяславі-Хмельницькому
  Добавлено 2013-03-04 11:22:26

  16 березня 2013 року о 12.00 у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини в місті Переяславі-Хмельницькому відбудеться традиційне народне гуляння – Масляна.Масляна - давнє християнське ...

   
  Читать Дальше
   

  Національний історико-етнографічний заповідник Переяслав

  Національний історико-етнографічний заповідник ”Переяслав” (далі НІЕЗ „Переяслав”) – один з найбільших і найвідоміших музейних закладів України.

  Переяслав (з 1943 року – м. Переяслав-Хмельницький) має давню і багату на визначні події історію. За даними руських літописів він був третім великим містом давньоруської держави – після Києва і Чернігова. Переяславське князівство відігравало роль південного форпосту на шляху набігів степових кочівників на Київ. На переяславській землі залишили сліди і народні повстання, очолювані С. Наливайком, Г. Лободою, Т. Трясилом, П. Павлюком, Я. Остряницею, К. Скиданом та Д. Гунею, і національно-визвольна війна під проводом Б. Хмельницького. Чимало героїчних сторінок історії краю пов’язано з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Тут народилися або жили й творили відомі діячі національної і світової культури (Г.Сковорода, Шолом-Алейхем, В.Заболотний та ін). Саме у Переяславі Т. Шевченко вгрудні 1845 р. написав один з найвідоміших своїх віршів – “Заповіт”.

  Вивчення історико-культурної спадщини краю, розвиток музейної справи на Переяславщині нерозривно пов’язані з іменем заслуженого працівника культури України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України Михайла Івановича Сікорського – незмінного директора закладу у 1951–2008 рр. (нині – почесного генерального директора НІЕЗ „Переяслав”). На момент його приїзду до Переяслава-Хмельницького місцевий краєзнавчий музей займав лише три кімнати у родовому будинку друга Т. Шевченка, місцевого лікаря А. Козачковського. Проте вже через три роки було створено нову експозицію, відкриття якої відбулося 13 квітня 1954 р. до святкування ювілейної дати – “300-ліття возз’єднання України з Росією”. Того ж року рішенням Ради Міністрів УРСР музею присвоїли ІІІ республіканську категорію і він отримав назву "Переяслав-Хмельницький державний історичний музей".На базі цього закладу і створеного ним комплексу пам’яток у 1979 р. було утворено Державний історико-культурний заповідник, перейменований постановою Кабінету Міністрів України № 376 від 15.03.1999 р. на історико-етнографічний. Статус національного закладу надано Указом Президента України від 01.06.1999 р. № 598/99.

  Заповідник існує на базі комплексу визначних пам'яток історії та культури, різноманітних музейних колекцій, що мають велике історичне й художнє значення.До складу заповідника входять більше 400 об’єктів та пам'яток культурної спадщини.

  Археологічні дослідження почали проводиться на Переяславщині ще з початку ХІХ ст. і продовжуються до сьогодні. Починаючи з 1945 р. тут працювали відомі вчені: Б. О. Рибаков, М. К. Каргер, М. Ю. Брайчевський, П. О. Раппопорт, А. М. Кирпічніков, Ю. С. Асєєв, Р. О. Юра та ін. Найдавнішою археологічною пам’яткою в заповіднику є житло з кісток мамонта, перевезене монолітом з палеолітичної стоянки у с. Добранічівка Яготинського району Київської області (близько 13 тис. р.). Археологами заповідника досліджується територія Переяславського Лівобережжя та суміжних районів Київщини. Знайдені пам’ятки трипільської культури, епохи бронзи, скіфського часу, зарубинецької, черняхівської культур. Обстежено і закартографовано близько 600 курганів, понад 60 км "змієвих" валів.

  Найвизначнішою пам’яткою архітектури міста був Михайлівський собор ХІ ст., над залишками якого збудовано павільйон і створено експозицію Музею архітектури давньоруського Переяслава. До пам’яток національного значення відноситься Вознесенський собор (1696-1700 рр.), побудований на кошти гетьмана І. Мазепи в стилі українського бароко. 17 квітня 1701 р. гетьман передав до собору Пересопницьке Євангеліє, на якому нині приносять присягу Президенти України. Збережено такі архітектурні перлини, як дерев'яна козацька церква (1606 р.), Михайлівська церква (1666 р.), будинок Переяславського колегіуму (1753 р.), будинок А. Й. Козачковського (1820 р.), де в 1845 і 1859 роках жив Т. Г. Шевченко.

  У складі заповідника діють 24 тематичні музеї різних профілів, більшість з яких розміщується у пам’ятках архітектури (церкви, колишні міщанські та поміщицькі будинки, селянські хати та ін.).

  Основний фонд заповідника нараховує понад 180 тис. одиниць зберігання. Найзначнішими пам’ятками унікальної археологічної колекції (біля 90 тис. од.) є: кам'яні монументальні скульптури та поховальні скрині ІІ-І тис. до н. е. (69 од.); речі скіфського часу Vст. до н. е. – казан, шолом, бронзовий лутерій; комплект скляних "шашок" ІІІ ст. н. е., бронзові хорос-люстра ХІ ст. і підсвічник західноєвропейської роботи ХІ-ХІІ ст., водолій у вигляді лева ХІІІ ст. До етнографічної колекції (понад 30 тис. од.) входять різноманітні предмети побуту, знаряддя праці, меблі, музичні інструменти тощо. Велику наукову і художню цінність мають колекції одягу (10 тис. од.), рушників (4 тис. од.), стародруків ХVІІ-ХІХ ст. (близько 5 тис. од.), ікон (понад 1200 од.), гутного скла ХVІІ-ХVІІІ ст. Вражає колекція вітряків (15 од.) і народного сухопутного транспорту – сани, вози, екіпажі, тачанка, лінійка, фаетон (більше 60 од.). В колекції декоративно-ужиткового мистецтва представлені керамічні вироби, різьба, сволоки, оклади ікон та Євангелій. Серед творів народного мистецтва – роботи відомих майстринь Г. Шостак, М. Приймаченко та ін.

  З метою наукового вивчення, збереження та популяризації музейних колекцій працівники заповідника здійснюють значну дослідницьку, пошукову та експозиційно-просвітницьку роботу. Її результати обговорюються на науково-практичних конференціях, що проходять в заповіднику (”Археологія Середньої Наддніпрянщини: проблеми, пошуки, перспективи”, ”Єфремовські читання”, "Середня Наддніпрянщина: матеріальна і духовна культура") та публікуються у його друкованих виданнях (Наукові записки ”ПЕРЕЯСЛАВІКА”). Систематично проводяться цикли лекцій та екскурсій за матеріалами музейних зібрань, влаштовуються обрядові дійства й тематичні виставки до Різдва, Великодня, Зеленої неділі. Традиційними стали музейні свята народних майстрів.

  Відчуття мільйонів відвідувачів, які ознайомилися з цим унікальним комплексом пам’яток історії та культури переяславської землі, дуже точно й образно передано в одному із записів у книзі відгуків: „Саме тут у Переяславі, побувавши у музеях, доторкнувшись до історії рідного краю, відчуваєш себе українцем...”.

  "Національний історико-етнографічний заповідник Переяслав" находится по адресу: Переяслав - Хмельницкий, вул. Шевченка, 8. На этой странице Вы можете посмотреть контакты (телефон) компании "Переяслав", оставить свой отзыв, посмотреть карту проезда к улице "Переяслав - Хмельницкий, вул. Шевченка, 8"! Если Вам нравится "Переяслав" Вы можете поделиться ссылкой с друзьями, а также добавить в свой справочник!

   
   

  Отзывы & Вопросы (0)

  Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
   

  Представитель компании:

  Это ваша компания? Я представитель

  Несколько ближайших мест

  Національний історико-етнографічний заповідник Переяслав 0 км.
  Музей Заповита Шевченко (Исторический) 0,003 км.
  Коллегиум (Музей Сковороды) 0,571 км.
  Вознесенский монастырь (Диорама) 0,352 км.
  Археологический музей в Переяслав-Хмельницком 0,632 км.
  Городская гимназия в Переяслав-Хмельницком 0,571 км.
  Земская управа 0,656 км.
  Музей Заболотного 0,072 км.
  Музей кобзарского искусства 0,37 км.
  Музей трипольской культуры 0,091 км.
   
   
   
   
  © 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты